IT Security (SOC) Engineer

Magyar tulajdonú, IT biztonsággal és telekommunikációval kapcsolatos termékeket fejlesztő, üzemeltető, IT biztonsági szolgáltatásokat nyújtó partnercégünk számára keresünk IT Security (SOC) Engineer kollégát.

Feladatok:
• Informatikai rendszerekből származó naplók gyűjtése, feldolgozása és elemzése
• SIEM rendszerben megjelenő biztonsági események kezelése, eljárásrend alapján eszkalálás, root cause elemzés
• Kapcsolódó szabályrendszer folyamatos fejlesztése, playbook-ok létrehozása és karbantartása
• A vonatkozó szabályozás alapján hibajegyek elkészítése, nyomon követése
• Riportok készítése havi rendszerességgel
• Belső tudásbázis építése
• Szakmai dokumentációk készítése, véleményezése

Elvárások:
• Felsőfokú szakirányú végzettség
• Minimum 1-2 év tapasztalatot szereztél SOC rendszer építésében vagy üzemeltetésében
• Legalább 1 script nyelv ismerete (Python/BASH/Powershell)
• Log gyűjtésben, parse-olásban, log elemzésben szereztél több éves tapasztalatot
• Hálózati protokollokban és Linux operációs rendszerben való jártasság
• Középfokú angol nyelvtudás (angol nyelvű szakmai szöveg értelmezése)
• Hatékony munkavégzés csapatban és önállóan is
• Proaktivitás, nyitottság az új technológiák iránt

Előnyök:
• Kapcsolódó tanulmányok, vizsgák megléte (pl.: CCNA, Certified SOC Analyst)
• Felügyeleti rendszerek (monitoring, naplóelemző) vagy Security Operation Center üzemeltetésében, implementálásában szerzett tapasztalat
• Fejlesztői, üzemeltetői tapasztalat
• Tárgyalóképes angol nyelvtudás

Amit kínál partnercégünk:
• Szakmai fejlődési lehetőség, rendszeres oktatások
• Kényelmes, jól felszerelt iroda
• Home office lehetőség
• Ingyenes parkolási lehetőség
• Családtagokra is kiterjeszthető egészségbiztosítási csomag
• Cafeteria